Як рубали гігантські секвої в ручну?

Ще двісті років тому Джордж Вашингтон високо відзначив заслуги американських лісорубів перед країною і народом. Президент назвав їх «захисниками нації», натякаючи на те, що жодне будівництво військового об’єкта, будь то армійська казарма або стратегічний корабель, не обходиться без важкої праці Лісозаготовщики.
Вже XVIII столітті професія лісоруба вважалося однією з найнебезпечніших на північноамериканському континенті. Найбільшому ризику піддавалися заготівельники «королівських сосен» – 110 – 120-метрових дерев, що використовувалися для корабельних щогл. Бували випадки, коли 30-тонна сосна, падаюча в непередбаченому напрямку, позбавляла життя не менше десятка осіб.

Як правило, лісоруби помирали, не досягнувши 40-річного віку. Багато залишалися інвалідами на все життя. Навіть з появою сверхточной техніки їх діяльність не стала безпечнішою. Сьогодні на 100 тисяч фахівців припадає 86 «професійних» смертей.
«Нам доводиться воювати з природою, а вона рідко програє людині, – філософствує Боб Гутвік з Асоціації північно-східних лісорубів (Northeastern Loggers Association – NLA). – У плані безпеки наші трудові будні мало чим відрізняються від буднів наших прадідів – хіба що на зміну механічної пилки прийшла бензинова ».
Американські лісоруби вважають, що справжній фахівець в їх справі повинен користуватися лише трьома речами – бензопилою, мотузкою і нехитрим приладом для визначення швидкості вітру. «Наше завдання полягає в тому, щоб акуратно зрубати дерево, не пошкодити його стовбур і не травмувати оточуючих, – каже дроворуб Чак Рошінг. – Всім іншим – від транспортування до обробки деревини, займаються суміжні з представниками нашої професії фахівці. Вони ризикують набагато менше … »
Як не важко здогадатися, головною причиною смерті лісорубів є помилки, допущені при розрахунку траєкторії падіння дерев. «Коли до нас приходять молоді хлопці, які пройшли теоретичні курси підготовки лісорубів, то ми говоримо їм, щоб вони забули все, чого їх вчили раніше, – продовжує Рошінг. – Якщо вони будуть керуватися однією теорією, то не проживуть і місяця. Хороший лісоруб повинен володіти не тільки знаннями фізики і математики, а й приголомшливою реакцією ».
За статистикою 25% дроворубів гинуть від несподіваного «підскоку» дерева. Коли верхівка стовбура сягає землі, його нижня частина підскакує вгору на 1.5 – 3 метри. Якщо людина не встигає відійти, то удар може припасти йому в груди або голову. На сленгу лісорубів така травма отримала назву «аперкот».

Сподобалась стаття? - Поділіться нею з друзями!
 

adirondak.com.ua

Блог по столярній справі майстерні Адірондак. Проекти своїми руками, цікава література, інтересне відео.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтвердіть що ви не робот *